Uzunlu Kısalı Örgü Şal Yapılışı Ve Modeli

Kadınların soğuk havalarda kendini koruması için alternatif bir aksesuardır şal. Ve artık her kıyafete uygun çeşitli şalların tasarlanması ile model hazinesi iyiden iyiye genişlemiş durumda. Tek renkli, çok renkli, desenli, simli, figürlü ve dahası. Geniş model yelpazesi ile kombinlerin kurtarıcısı halini aldı.

trend-sal-modeli

Kış sezonu şal sezonu

Günden güne serinleyen ama palto giyecek kadar da soğumayan havalarda genelde şallar en gözde aksesuarlardır. İster boyuna dolacak ister omuzları örtecek şekilde ister uzunluğu boyunuzu aşacak isterse eni boyundan küçük olsun özellikle kış ayların da kadınlar tercihlerini genelde hep örgü şallar ile kullanır. Ve modası hiç geçmez örgü şalların her kış trenddir. Çok işlevsel özelliğe sahip örgü şallar klasik renk ve modellerden sıyrılıp farklı renk, desen ve modellere yöneldiğinde çok egzotik bir tarza sahip olmanızı sağlıyor.

siyah-beyaz-sal-modeli

Her an üzerinde

Serin akşamların kurtarıcısı değil aynı zamanda artık sokak modasında da kalın hırkaların, büyük paltoların üzerinde gerek omuz atkısı gerek boydan boya üzerimize geçirdiğimiz bir kurtarıcı görevinde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki artık sadece soğuk havalarda değil yazın plajlarda bile rastlamaktayız.

sal-nasil-orulur

 Farklı modeller

Daha dikkat çekici olmanın bir başka kuralı da farklı olmaktır. Düz ve alışılmış modellerde sıyrılarak ufak tefek dokunuşlarla da örgülerinizde farkı yakalayabilirsiniz. Örneğin klasik düz bir örgü şal modeli yerine uzunlu kısalı örgü şal modelini gelinler en özel günlerinde gelinliklerinin üzerinde tercih edebilirler. Peki nasıl yapılır bir tarafı uzun bir tarafı kısa şal modeli;

Şalın bir tarafından başlayarak tek parça biçiminde yapıp bitirilen oldukça ve basit kullanışlı bir örnek. İlk önce kısa tarafından başlayarak kenar kısımlarından düzenli artırarak örüyoruz. Boyun kısmına geldiğimizde bir pas pas örme metodu gibi belirli kısımlarını örüp belirli kısımlarını örmüyoruz. Tabi boğazlı olması şart değil boğazlı tercih etmeyen bayanlar bayanlar boğaz kısmını düz çıkabilirler Örgüye yakından bir alakaya sahipseniz modeli rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Sizde örme şallarınızla farklı kombinler ve tarzlar oluşturabilir yarattığınız şıklıkla dikkat çekebilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git