Yakalı Çocuk Elbisesi Yapılışı

Güzeller güzeli kız çocuklarımızı süslemeye bayılırız. Kıyafetlerinden saçlarına, takılarına, ayakkabılarına kadar  cıvıl cıvıl ve sevimli görünmelerini isteriz. Bunu sağlamak için kullanılan araçlar, kuşkusuz elbiseler. Siz de çocuğunuzun giyiminde detaycı ve özenli davrananlardansanız, az çok çocuk modasını takip ediyorsunuz demektir. Bu sebepten dolayı, elbise seçimlerinde genelde yakalı olanları tercih ediyor olmalısınız. Zira yakalı çocuk elbisesi bu dönemin en trend ürünlerinden. Bebek yaka elbiseler, kazaklar yıllar sonra gün yüzüne çıkıp çocukların hatta büyüklerin dolaplarında yerini alırken birçok kişi bizzat kendisi dikmekte ya da örmekte bu kıyafetleri. Bebeklerinize el emeğiyle yapacağınız bu özel elbiseler konusunda fikir edinmeniz için birbirinden güzel örgü çocuk elbisesi modellerini sizin için derledik ;

cocuk-elbisesi-nasil-orulur

Kirazlarla süslenmiş olan bu şirin mi şirin elbise düşünmeniz gereken modellerin başında yer alıyor. Kullanılan yaka ve hafif karpuz kol olması bebeğinizi fazlasıyla sevimli gösterecek.

Çocuk elbisesi yapılışı konusunda fazla bilgi ve deneyim sahibi değilseniz, gösterilen ölçülerde yapacağınız bir elbise tamamıyla orantılı ve düzgün olacaktır. Kalıp olarak belirlediğiniz bu elbiseyi ördükten sonra dilediğiniz şekilde süsleyip yorumunuzu katabilirsiniz.

yakali-cocuk-elbisesi

Minicik masum bebeğiniz beyazlar içinde daha da masum görünecek. Baştan sona güpür olan bu yakalı elbisenin yalnızca ortasından geçirilen renkli kurdele, modelin kendini göstermesi açısından oldukça ölçülü ve iyi bir tercih olmuş.

orgu-cocuk-elbisesi

  1. Kırmızı ve beyazın muhteşem uyumuna minik fiyonklar da eklendiğinde uyum yakalanmış oluyor. Ayakkabı ve saç bandıyla da tamamlayarak, bebeğinize güzel bir takım hazırlayabilirsiniz.
  2. Beyaz inci ve kurdeleyle süslenmiş olan bu yakalı elbise, son derece sade ve sevimli görünmekte. Yapımı da oldukça kolay olan bu kıyafeti listenize ekleyebilirsiniz.
  3. Güpürün ihtişamıyla, renkli çiçekler buluşmuş elbisenin yakasında. Vakit ayırmanız gereken ancak emeğinize sonuna kadar değecek gösterişli bir parça bu elbise.
  4. Neşeli bebeklerinize rengârenk elbiseler örmek istiyorsanız, bu elbise tercihlerinize çok uygun. Yakasında beyaz dantel tercih edilmiş ve geri kalan kısımda turuncunun farklı tonları kullanılarak bir bütünlük oluşturulmuş.
  5. Rengiyle göz kamaştıran bu modelde mor üzerine beyaz şekiller işlenmesi tercih edilmiş. Beyaz işlemelerde yaka ile bütünlük oluşturmuş. Son derece basit ve güzel olan bu modeli kısa sürede hazırlayıp bebeğiniz için kullanabilirsiniz.
  6. Yalnızca örgü elbiseler değil, kumaş elbiseler üzerine güpürle yaka işlenebilir. İşinizi kolaylaştırmak istediğinizde aklınızda bulunması gereken modellerden biri…
  7. Pembenin en güzel tonlarından birinin seçildiği bu elbisede, bel kısmındaki detaylar ve elbisenin uç kısımları, elbiseye hareket katmış ve son derece şık bir hale getirmiş. Sizi yormayacak, güzel modellerden biri…

Yakalı çocuk elbisesi modelleri ile ilgili resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git