Yakalı Çocuk Panço Yapılışı

Yakalı Çocuk Panço Yapılışı

Çocuklarının isteklerini her zaman önde tutan ebeveynler için, hem çocukların istekleri olsun hem de onlar için faydalı olsun mantığıyla tercihlerini yaparlar. Günümüz çocuklarının en çok tercih ettiği dış kıyafetlerden biri de pelerinler. Gün geçmiyor ki yeni bir model, yeni bir renk, yeni bir tarz da pelerin görmeyelim. Özellikle örgü seven hanımların da seveceği bir çok pelerin çeşidiyle karşılaşabiliyoruz.

QGJ1x5dK6xs9y4U8HoFQ

Bir de bu pelerinleri kullanışlı hale getirmek için yakalı çocuk pançosu yapımını sizlerle paylaşacağız. Örgü yapmayı bilmiyorum diyen hanımlar hiç korkmasın. Bu kolay tasarımı herkesin yapacağına inanıyoruz.

cocuk-palto-yapilis

Yakalı çocuk pançomuzun yapımında kullanacağımız malzemeler seçtiğimiz örneğe ve çocuğumuzun ölçülerine göre olmalıdır. Ben bu örnekte 500 gr. Yün ip, 8 numara şiş, 1 numara tığ kullandım. Örneğimize yelek ve kazak örgülerinin aksine yaka kısmından başlıyoruz. 95 ilmek alarak 4 cm kadar lastik örüyoruz. 1 sıra ters örgü yani haraşo yapıyoruz. Tekrar 5 cm. örüp delik oluşturmak için 2 ilmek alıp 1 ilmek doluyoruz. Başlangıçta aldığımız ilmekleri ikiye bölüp bir kısmını bekletiyoruz.

yakali-cocuk-pancosu-yapilisi

Diğer kısmını da ikiye ayırıp düz örgümüzü yapıyoruz. 1 dolayıp 1 örerek ayırdığımız kısmı tamamlayalım. Arka kısma gelindiğinde ilmek arttırmadan işlemlerimizi tamamlayalım. 7 sıra ördükten sonra beşer ilmek arttırma yapalım. Çocuğunuza uygun bir büyüklüğe ulaştığında ilmekleri kesip pançomuzun yakasız halini bitirmiş olalım.

LKGeakpdPADd9eqtAc7t

İşlemimize yaka kısmından 95 ilmekle başladığımız için sonradan ekleyeceğimiz yakamıza da 95 ilmekle başlıyoruz. İstediğimiz genişlikte eksiltme yapmadan haraşo örgü örüyoruz. 10 cm. Yaka genişliği için yeterli olacaktır. Son olarak örgü ipimizle yaka ve pançomuzu birleştiriyoruz. Yakalı çocuk pançomuz kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.

cocuk-pancosu-nasil-yapilir

Yakalı çocuk panço modelimizi erkek ve kız çocuklarında kullanabilirsiniz. Kendinden desenli, tiftik, bebe yünü, kadife iplerden uygulanabilecek olan modelimize çeşitli süslemeler yapmak tercihinize sunuluyor. Etek uçlarına püskül ya da ponpon yaparak şık bir hale getirebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git