Yelek Örgü-Şal Modelleri-Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Yelek örgü modelleri çok eski zamanlardan itibaren yaşı bir miktar çoğalmış olan bayanlarımızın kapılarının önlerine çıktıkları zamanlar da giydikleri sadece sırtlarının üşümesini ve bu nedenden dolayı hasta olmalarını engelleyen yapımı çokta zor olmayan bir kıyafettir. Hal böyle olunca eski zamanlar da kimin kapısına giderseniz gidin orada bir yaşlı bayan oturuyorsa onun sırtın da yelek görebilirdiniz.

Fakat artık gençlerimiz yelek, patik gibi kıyafetleri kullanmak yerine daha çok Şal modelleri ve yapılışı kullanıyorlar. Hem güzelliklerini ortaya daha iyi bir şekil de çıkartabilmek adına hem de çevresindekilere modaya uyuyormuş havası verebilmek adına.

Tabi bir de ufak bebeklerimizi unutmamak lazım. Onlar bizim ülkemizin geleceği oldukları için herkesten daha önemliler. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı ülkemiz de bebeklere aşırı dikkatli bir şekil de bakılmaktadır. Hatta belli bir süre boyunca doğum yapan annenin kendi annesi de yanın da durur ve bebeğe nasıl bakılacağı hakkın da başlangıç aşamasın da ders veriri. Bebek yavaş yavaş büyümeye başladığı zamanlar da Örgü bebek battaniye modelleri oluşturulmak zorun da olduğu için bu sefer de kendi annesinden örgü dersleri almaya başlarlar.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git