Yeni En Güzel Mekik Oyası Örnekleri

Merhaba hanımlar. Bu yazımızda sizlere en yeni en güzel mekik oyası örnekleri nden bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi, mekik oyası ile süslenmiş yazmalar, havlu kenarları ve buna benzer çeşitli dekoratif ürünler, el emeği göz nuru olarak genç kızların çeyizlerinde ve ev hanımlarının ev dekorasyonlarında yerini alır. Mekik oyası ile özenle hazırlanmış olan el işi örneklerine her yıl bir yenileri eklendiği için, 2015 yılında da çok farklı ve güzel mekik oyası örnekleri sergilenmeye başlanmıştır.

Mekik oyasını öğrenmek her ne kadar zaman alsa da, bu el işini kavradıktan sonra sizlere örmesi çok kolay gelecektir. Birkaç deneme iyi gitmese de pes etmeyin. Zamanla mekik oyası örneklerine eliniz alışarak, ortaya birbirinden gösterişli ve şık mekik oyası örnekleri çıkarabilirsiniz.

Mekik oyası ile hazırlanan, tülbentler, yazmalar ve yemenilerin yanı sırA; bu el işini havlu kenarlarında da çok görmekteyiz. Adeta dantel görünümü sunan yeni en güzel mekik oyası örnekleri, oda takımları ve salon takımlarında da tercih edilmektedir. Sizler de beğendiğiniz renkte iplikler ve mekik o yası örnekleri ile ortaya harika el işi oyalar çıkarabilirsiniz.

Mekik oyası yapılışında birden fazla teknik mevcuttur. Bu tekniklerden biri olan kaydırma mekik örnekleri, tülbent kenarlarında bir hayli şık görünmektedir. Yine, çift mekik modeli el işi örnekleri de yapılışı zor ama görünüşü harika modellerdir. Sizler de aşağıda yer alan yeni ve en güzel mekik örnekleri arasından seçiminizi yaparak, bu özel mekik oyası modellerinden hazırlayabilirsiniz.

Mekik Oyası Örnekleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git