Yeni Evleneceklere Çeyizlik Örgü Önerileri

Her genç kızın hayalidir sevdiği adam ile evlenmek ve kendi ailesini kurmak. Gelin adayları, bu hayallerini süsleyen yola çıktıkları andan itibaren pek çok konuyu dikkate almaya çalışarak bir düzen oluşturmak isteği içine girmektedir. Bu aşamada özellikle gelin adaylarının anneleri tarafından yıllarca, kızlarının evlenecekleri zaman düşünülerek çeyiz hazırlıkları yapılması oldukça anlaşılır bir durumdur. Yeni evlenenlere örgü ürünleri hakkında yeterince bilgi vermek ve çeşitleri sunmak en büyük isteğimizdir.

ceyizlik-orgu-lif-modelleri-ornekleri

Çeyizlik örgü ürünleri arasında vazgeçilmezlerden biri liflerdir. Lif örgüler gelin adaylarının tercihi olmayacak olsa bile annelerin çeyizlerde fazlasıyla bulunmasını istediği ürünlerdendir. Çeşitli modellerde lif ürünleri, özellikle değişik örgü teknikleri ile hazırlandığında oldukça farklılık ortaya çıkabilmektedir. Özellikle zarif ve modern desenlerin birleşimi ile oluşturulan lifler gelin adaylarının tercihi olmaya başlamıştır. Hem banyo süsü olarak hem de kullanımı açısından değer kazanmaya başlaması, desenlerin yansıtılması ile kaçınılmaz olacaktır.

Hiç şüphesiz ki patikler yeni evlenenlere örgü ürünleri arasında ön sıralarda gelen seçeneklerdendir. Her çeyizin vazgeçilmez ürünlerinden biri olması patikler hakkında biraz daha inceleme yapmak gerekliliğini getirmektedir.  Özellikle geleneksel sebepler nedeniyle gelin adaylarının anneleri çeyiz hazırlıklarında patikleri dikkat çekici unsurlar ile birleştirmek istemektedirler.

beyaz-kurdaleli-ceyizlik-patik

Bundan yıllar öncesinde renkli patikler geleneksel desenler ile buluşarak oluşturulmaktaydı. Bu da günümüzde gelin adaylarının tercih etmeme sebeplerinden biri olarak gözükmektedir. Fakat zaman geliştikçe değişik modellerin de denenmeye başlaması ile en modern isteklerle çeyiz hazırlayan gelin adayları için bile zevkle tercih ettiği ürünlere dönüşmüştür. Tek renk zarif patik modellerin kenarında hafif renkte kurdele ile şekillendirilebileceği gibi boncuk süslemeleri ile de hareketlendirebileceği unutulmamalıdır.

Çeyizlerin vazgeçilmez ögelerinden biri de şallardır. Özellikle son zamanlarda gelin adaylarının isteklerinin çeyizlerde daha çok göz önüne alınması şalları ön plana çıkarmaktadır. Yeni evlenenlere örgü ürünleri arasında yer alan şallar için en çok tercih edilen modellerden biri ajurlu modellerdir. Hem sofistike bir hava katarken hem de günlük olarak da rahatlıkla kullanılabilecek ürünler arasında yer alır. Ayrıca renk seçimlerinde uyumlu birkaç rengin harmonisinin sağlanması parıldayan şallar için oldukça iyi bir seçenek olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git