En Yeni İğne Oyası Modelleri ve Çeşitleri

Sevgili hanımlar. Bu sefer ki yazımızda en yeni iğne oyası modelleri konusunu sizlerle inceleyeceğiz. İğne oyası denince akla her zaman dediğimiz gibi yazmalar gelir ve bu yazmalara en çok iğne oyası yakışır. Osmanlı zamanından beridir devam eden bu el işimiz dünya tarafından benimsenmiş ve ilgi görmüştür. Yıllardan beridir çeşitlilik göstermiş ve her yöreye hatta Türk Danteli denmesine rağmen çeşitli modeller ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte sürekli güncellenen hayatımızda neden iğne oyaları da yenilik göstermesin? Bu yazımızda en yeni iğne oyası modellerini gelin birlikte görelim ve yorumlayalım.

Şimdi göreceğiniz bu şık sade ve gösterişli iğne oyası modellerinde, yer yer gelenekselleşmeyi de göreceğiz yer yer modernleşmeyi de. Yeni modeller bile ortaya çıkarken bir eski modelini taklit alır ve bu iğne oyası içinde geçerlidir. Bununla birlikte siz değerli hanımlara da güzel tavsiyeler olur ve sizlerin de yeni modellerle gelmenizi bekleriz.

igne-oyasi-yapimi-01

Bu modelimizde eskileri andıran ama atılan ilmek sayısı ile fazlalaştırılmış bu modelimizde, görece daha büyük ve daha net gözükecek şekilde işlendiğini görmekteyiz. Bu ilk modeli ben çok beğendim denemeyi sizlere de kesinlikle tavsiye ediyorum sevgili hanımlarımız. Bu modeli keyifle yapacağınızdan eminim.

igne-oyalari-yapimi-02

Bu modelimizde ise daha klasik ve bir o kadar basit bir model karşımıza çıkıyor. Yeni başlayacak hanımlarımız için harika bir başlangıç modeli. Ve buna istinaden de bir o kadar şık. Renklerini yazmanıza ya da havlunuza veya mendilinize göre ayarlarsanız, gerçekten harika bir model olacağından kesinlikle eminim. Tavsiye ediyorum.

igne-oyasi-yapimi-ve-deseni-03

Bu modelimizde ise daha uğraş gerektiren ve son derece modern bir yapıya sahip olan bu modelimiz daha fazla uğraş gerektiren ve daha profesyonel ellere hâkim bir modeldir. Bunun için bu konuda daha uzmanlaşmış hamarat kadınlarımız bu modeli yakinen tanıyacaklardır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git