Yeni Sezonun Örgü Modelleri

Ev kadınları günün büyük bir çoğunluğunu evin işlerini yaparak geçirirler. Bu kolay gibi görünen ufak tefek işler bir araya geldiğinde hayli zor ve yorucu olabilir. Her gün rutin olarak evdeki işlerle uğraşan hanımlar stresli ve sıkıcı tempolarına bir renk ve eğlence katabilmek, biraz olsun rahatlayabilmek için birçok hobi edinirler. Bunlardan bazıları hemen hemen her kadının büyük tutkusu haline gelmiştir. Birçok kadın örgü örmeyi severek ve isteyerek yapar. Boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde değerlendirebilmek için örgü örer ve birbirinden güzel ürünler ortaya koyarlar. Kimileri bunu ruhsal açıdan rahatlamak için eşine dostuna yapıyor olsa da birçoğu ev ekonomilerine katkıda bulunmak için yaptıklarını bazı tezgâhlarda veya kendi aralarında düzenledikleri toplantılarda satabiliyor da.

degisik-2016-orgu-sal-modelleri

Bu eğlenceli aktivite için birçok kadın kurslara vakit ayırarak yeni ve farklı modeller öğrenebilir ya da kendi modellerini kendileri yaratarak birbirinden güzel ürünler ortaya koyabilir. Moda sektörünün de vazgeçilmezi olan örgü işleri tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi sezondan sezona farklılık gösterebilir, yeni, farklı ve trend birçok model ortaya çıkabilir. Özellikle soğuk kış aylarında içimizi ısıtan örgü modellerinde bu sezon rengârenk, kendinden desenli ve modelli ipler çok moda. Bu iplerle yapılacak her ürün zaten başlı başına modelli olacağı gibi isterseniz lastik örgü, selanik modeli, bal peteği, balıksırtı gibi birçok farklı örgü tekniği de kullanılabilir. Bu modellerin hiçbirinde bir sınırlama olmadığı gibi modaları da hiç eskimez. İster olduğu gibi örün isterseniz de farklı modelleri birleştirerek farklı tarzlar meydana getirin. Bu tamamen sizin zevkinize, hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış.

orgu-ev-botu-modelleri

Yeni sezonun birbirinden güzel örgü modelleri ile kazak, hırka, şapka, yelek, patik, şal, eldiven, çorap gibi birçok kıyafet örebileceğiniz gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz çok değişik tasarımlar da ortaya koyabilirsiniz. Özellikle bu sezonda zıt renklerden oluşmuş boyunluklarla hem çok şık görünebilir hem de soğuktan korunabilirsiniz. Örgü yeteneğinizi geliştirerek kendinize, eşinize, dostunuza hatta küçük bebeklere göre bile çok farklı modellerde birbirinden güzel kıyafetler örebilir, hem keyifli zaman geçirip hem de stresten uzaklaşabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git