Yıldız Lif Modeli

Banyolarımızı hem görsellikleri hem kullanım amaçlarıyla süsleyen lifler duş rutininin vazgeçilmezleri arasındadır. Marketlerde veya kozmetik ürün satan yerlerde fabrikasyon ürünler bulunmaktadır. Ancak ev hanımlarımız pamuklu iplerle yüzlerce çeşit lif örneği çıkarmışlar ve bizlere de ön ayak olmuşlarıdır. Yıldız lif modeli çiçekli modellere kadar birçok modelde ve renkte lif örneği karşımıza çıkmaktadır.

yildiz-motifli-lif

Tığ İşi Lifler        

Hem çeyizlerinizi hem banyolarınızı süsleyecek olan lif yapımı tığ işi ile oldukça kolay. Tığ işlerinde temel bilgileriniz varsa bu modellerin yapılışlarını internet ortamından izleyerek ya da çevrenizde deneyimli birinden yardım alarak çok çabuk öğrenebilir ve sevdiklerinize hemen bir tane yaparak hediye edebilirsiniz. Birçok model arasından özellikle yıldız lif modeli çok fazla tercih edilmekte ve yapımı oldukça kolaydır.

yildiz-lif-yapimi-

Yıldız Lif Yapmak İçin Öneriler

Yıldız lif yapılışı için ilk olarak kendinize 3 numara bir tığ ve lifinizin olmasını istediğiniz renklerde yünler edinin. Yapım aşamasında ise ilk olarak yedi adet zincir çekin ve birleştirin. Çektiğiniz zincirlerin üzerine 6 adet fıstık model oluşturun. Diğer bir renk ipinizi alarak bu yaptığınız fıstıkların arasına tekrar fıstık oluşturmaya devam edin. Bu altı köşeyi yani fıstığı koruyarak araya direkler örerek ve genişleterek ilerleyin. Arzu ettiğiniz büyüklüğe ulaştığında ise bu defa oluşturmuş olduğunuz direk fıstıkların kenarlarını da fıstık modeli ile doldurun. Her bir sırada fıstıkları artırın. Bir yıldız şekli ortaya çıkana kadar bu işlemi devam ettirin. Bu işlem bittikten sonra lifin göbeğinde kullanmış olduğunuz renk ip ile lifin kenarlarını zincir çekerek dolaşın. Ayrıca yıldız dilimlerini de bu renk ipinizle belirginleştirin. İşte lifiniz hazır. Güle güle kullanın.

yildiz-lif-yapilisi

Tığ ve yünlü iplerle mucizeler

Yıldız lif modelinin yanı sıra daha birçok modelde lif örebilir ve beğeniyle sevdiklerinize hediye edebilir ya da kullanabilirsiniz. Sürekli aynı lifleri örmekten bıktıysanız da kendinizi geliştirmeyi, başka modeller denemeyi unutmayın. İşte size farklı modellerde yapabileceğiniz lif çeşitleri.

-Kare çiçek lif

-Kalpli lif

-Kaftan lif

-Balık lif

-Rüzgârgülü modelli lif

-Gelin-damat modelli lif

-Harfli lif modeli ve dahası.

 En güzel Yıldız Lif Modeli resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git