Bu Yılın En Şık Yazma Örnekleri

Genç kızların çeyizini süsleyen ve çeyiz denince akla ilk gelen parçalardan biri olan yazmalar, genç yaşlı herkes tarafından sevilerek kullanılıyor. Üstelik yazma kullanmak için tesettür giyim tarzını seçmiş olmaya da gerek yok. Gerek mutfakta yemek yaparken, gelen namaz esnasında, gerekse kadınların bir araya geldiği gün toplantılarında, gerek ise bebek mevlidi ve benzeri aktivitelerde yazmalar fazlasıyla kullanılıyor. Ayrıca günlük hayatta fular ve şal olarak da yazma kullanmayı tercih eden hanımlar bulunuyor. Hal böyle olunca, yazmaları nerede kullanacağız derdi de ortadan kalkmış oluyor. Birbirinden renkli ve birbirinden güzel desenlere sahip olan yazmalar, aynı şekilde birbirinden renkli, güzel ve değişik oyalarla da süsleniyor.

Bu yazımızda sizler için bu yılın en şık yazma örnekleri neler, onları anlatacağız. Yazma oyaları tığ oyası, iğne oyası gibi tekniklerle yapılıyor. Bu yılın en şık yazma oyaları arasında tabiki de ilk sırayı yine iğne oyası modelleri alıyor. Yazma kenarına iğne ile işlenen bu motifler, oldukça güzel olmalarının yanı sıra, emek isteyen bir iş olmaları ile de dikkat çekiyor. Genellikle çiçek motiflerinden oluşan oyalar, iğne oyasında da kendini gösteriyor. Sıçan dişi, çiçek motifi ve boncuk işleme gibi isimleri olan yazma oyaları, usta ellerde işlenmesi gereken örnekler. En yık yazma örneklerinin başında çiçek motifli olan yazmalar yer alıyor.

Çiçek, yaprak, sıçan dişi gibi motiflerin yanı sıra, bu yıl en çok göze çarpan yazma örnekleri içinde boncuk, pul ve inci işlemeli oyalar yer alıyor. Özellikle incilerin aralara serpiştirildiği iğne oyası ya da tığ oyası yazma örnekleri, genç hanımlar ve çeyiz telaşında olan gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Tüm bunların yanı sıra, kurdele işlemelerin yer aldığı yazma örnekleri de oldukça trend olmuş durumda. Kurdele işinden yapılan çiçek motifleri, yazma kenarlarını çevreleyen sıçan dişi motifi üzerine dikiliyor ve bu sayede oldukça güzel görünen bir yazma örneğiniz olmuş oluyor. Bu motiflerle süslenmiş olan yazmalar, sehpa örtüsü olarak da bazı hanımlar tarafından kullanılabiliyor.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git