Yün Örgü Teknikleri

Örgü Örmeyi İple Çekeceğiniz Farklı Teknikler

Yünlerle haşır neşir olmayı nenelere özgü, eski bir hobi olarak değerlendiriyor olabilirsiniz. Ancak birbirinden farklı ve yeni Yün örgü teknikleri kesinlikle fikrinizi değiştirmeye aday. Önyargılarınızı bir kenara bırakın ve internette yer alan birbirinden farklı tekniklere hemen göz atın.

degisik-yun-orguler

 

Yün örgü teknikleri denince akla gelenler:

-Pirinç modeli: Dümdüz örülen pirinç tekniği aklınıza gelmesin elbette. Bu tekniği farklı kıyafet kenarlarına uygulayabilir, kenarlık yapılan havlular misali siz de çeşitli örgü modellerinize kenarlık olarak kullanabilirsiniz.

2016-orgu-trendleri

-Havalı modeller: Bazı örgü teknikleri sayesinde, yapılan battaniye ve atkıların çok daha kabarık ve havalı durduğunu farkedeceksiniz. Boşluklu, atlanarak yapılan sıralar bu etkiyi sağlar. Dümdüz örülmüş, koyduğunuz gibi duran bir battaniye yerine, çok daha pofuduk ve iyi ısıtan bir battaniye sahibi olabilirsiniz.

yun-orgu-teknikleri

-Kullanışlı modeller: Bazı teknikler sayesinde artık örgüleriniz dolapta çürümekten kurtulabilir. Düz örgü modellerini farklı dikiş teknikleriyle birleştirmeniz yeterli olacak. Dümdüz sıkıcı bir örgü gibi gözüken bir ürün aslında doğru yerden bir düğme ile tutturulduğunda, son moda bir panço şalınız olacak. Alışveriş dergilerinden fırlamış gibi bir görüntü için tek ihtiyacınız olan şey büyük bir düğme.

yun-orgu-modelleri

Düğmenin çeşidine ve dikeceğiniz noktaya göre salaş bir bohem prensesinden, etnik bir çingeneye kadar pek çok farklı role bürünmeniz mümkün. Kullanışlı modeller kategorisinde sadece kıyafetleri düşünmeyin. Kitap kabı gibi farklı modelleri de kullanmanız ve hediye etmeniz mümkün.

yun-eldiven-orgu-modelleri

-Doğadan gelen teknikler: Doğa Ana’yı artık örgülerinizde de anacaksınız. Kış mevsimi sadece eldiven değil, farklı şeyler de örebileceğini size hatırlatabilir. Birbirinden farklı kar tanesi modelleri onları örmenizi bekliyor. Bu örgü kar tanelerini dekoratif birer süs gibi kullanabilir veya kıyafetlerinizde aksesuar olarak beğenerek kullanabilirsiniz. Kar artık sadece Uludağ’a değil, sizin evinize de yağacak.

bebek-yun-orgu-modelleri

Yün örgü teknikleri sizi korkutmasın, her seviyeye uygun modelleri internette bulmak mümkün. Başlangıçta ayrıntılı açıklamaları olan, tercihen adım adım ilerleyen görsellere sahip modelleri seçerseniz eliniz ve gözünüz daha çabuk alışacaktır. Hemen pes edip bırakmayın, siz ördükçe elleriniz farklı tekniklere alışacak.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git