Bebek Eldiveni Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bebeklerinize veya bebeğe olacak kişilere hediyelik olarak kullanacağınız şık ve kibar eldiven örneğini sizlere anlatacağım. Bebeklerinizin kışın minik ellerinin üşümemesi ve güzel görünüme sahip olması için hem çok kolay hemde oldukça şık bu modelimizi eminim hepiniz severek yapacaksınız. Haydi hanımlar, evde kalmış iplerimizi bile değerlendirmek için harika eldivenler yapma zamanı…

Malzemeler

soft bebe ipi

Tığ

Yapılışı 

İlk olarak halkamızı oluşturuyoruz. 3 zincir çekip halkamızın içini dolduruyoruz ve aynı halkaya başlarken 3 zincir çekiyoruz. İkili trabzan yapıyoruz ve bu şekilde halkamızı ikili trabzanlarla devam ettiriyoruz.

eldiven-1 resim  eldiven-2 resmi

Sıramız bittikten sonra birleştirip diğer sıramızda 3 zincir çekip, halkamıza batıyoruz. Şimdi sadece her halkaya birer tane ikili trabzan örüyoruz. Bu şekilde devam edip ördükten sonra birleştiriyoruz. Diğer sırada 3 zincir çekip ve aynı şekilde her halkaya bir ikili trabzan örerek bu şekilde 7 sıra olana kadar her sırada bu şekilde bir artırma yapmadan örüyoruz.

eldiven-3 RESMİ   eldiven-4 RESMİ

eldiven-5 RESMİ

Yedinci sırada eldivenimizin boyutu tamamlanmış oluyor. Sekizinci sırada bir defa doluyoruz ve sonradan da halkamıza batarak ikili 5 tane trabzan ördükten sonra bir sonraki halkaya batarak birleştiriyoruz. Sonra ikinci halkamıza batıp yine ikili trabzan olarak 5 tane yapıyoruz. Bu şekilde işleme devam ederken kenarlarımızı oluşturmuş oluyoruz.

eldiven-6 RESMİ   eldiven-7 RESMİ

Sonradan kurdelamızı oluşturmak için eldivenimizin etrafından geçirerek ön tarafında fiyonk halinde bağlayıp modelimizi tamamlamış oluyoruz.

eldiven-8 RESMİ


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git