Çiçek Motifli Eldiven Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar bir başka eldiven modelimizle karşınızdayız. Çiçekli motiflerle yapılan ellerinizde çok şık duran bu modele bayılacaksınız. Evde canları sıkılan arkadaşlar parça ipleriniz mi? var elinizde ne duruyorsunuz. Haydi gelin bu muhteşem çiçek motifli örgümüze başlayalım. Hem iplerimizi değerlendirelim, hem de harika bir eldivene sahip olalım.

Malzemeler
Angora yün
Polar kumaş
İğne ve iplik
3 numara tığ

Yapılışı
İlk olarak 4 zincir çekip kapatarak bir yuvarlak oluşturuyoruz. Daha sonra içine 12 tane sık iğne yapıyoruz. Her birine 4 kere batarak badem yapıyoruz. Her bademin arasına 3 zincir çekiyoruz.
çiçekli eldiven 1 resmi
Daha sonra ilk sırayı bitirdikten sonra ikinci sıramızda 3 zincir çektiğimiz boşluğa yine aynı şekilde badem yapıyoruz. Yine aynı boşluğa bir daha badem yapıyoruz. 4 zincir çekerek bir sonraki zincire sabitliyoruz. Ve yine 4 zincir çekip 3 zincir çektiğimizin içine sabitliyoruz. Yani şimdi örneğimizi kareye çeviriyoruz. Aynı şekilde devam ediyoruz. Bu şekilde 4 köşe oluşturuyoruz.
çiçekli eldiven 2 resmi
çiçekli eldiven 3 resmi
çiçekli eldiven 4 resmi
Şimdide birleştirmesini yapacağız. Diğer ipimizle köşeden tutturuyoruz ve 2 zincir çekiyoruz. 2 motif arka arakaya gelecek şekilde birleştiriyoruz. Yukarı ve aşağı birleştirirken her zaman 2 zincir çekerek sık iğneyle birleştiriyoruz. Bu şekilde 9 motif yaparak birleştiriyoruz ve parmak koyacağınız yerede trabzan yaparak olacak. Ters çevirerek polar dikiyoruz ve muhteşem eldivenimizi tamamlıyoruz.
çiçekli eldiven 6 resmi
çiçekli eldiven 7 resmi
çiçekli eldiven 8 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git