Çizgi Desenli Bluz Nasıl Örülür?

Kış aylarında soğuk havadan korunmak ve görsel olarak ta sıcak görünmek için örgü muhakkak kullanırız. Bayan örgü bluz modelleri içinde triko gibi yeri büyük olan örgüler bayanlar tarafından hep tercih edilmiştir. Özellikle örgü işinde uzmanlaşmış becerikli kadınlar bu konuda daha başarılı olmaktadırlar.

cizgi-desenli-sik-bluz

Beceri ve hayal gücü birleşince ortaya çok güzel örgü bayan bluz modelleri çıkabiliyor. Yaz içinde daha ince ve oldukça büyük delikli örgüler de yapılıp kullanılabilir. Yaz kış bütün havalarda giyilen bluzlar için değişik model ve tarifler bulabilirsiniz. Yeni sezon da sizleri değişik örgü tarzları ve modelleri ile karşılamak için hazır. Klasik olan baklava, burgu ya da birçok teknik yerine daha basit ve düz örgüler örülebilir.

cizgi-desenli-kiz-bluz

En basit örneklerin başında çizgi desenli örgü bayan bluz modeli gelebilir. Örgüye yeni başlayacak olanlar, tam bilmeyenler için bile yapımı gayet basit bir modeldir. Hatta kendinden desenli ipler alınıp düz örgü örme şekliyle bile kediliğinden çizgi motifleri çıkabilir. Sizler için ve sevdiklerinize yapabileceğiniz çok basit ve anlatımlı bir model tarifini aşağıda paylaşıyorum.

cizgi-desenli-bayan-kazak

Çizgi Desenli Bluz Yapılışı İçin Gerekli Malzemeler

  • 4 numara iki adet şiş
  • Gerekli miktarda iki renk pamuklu ip

cizgi-desenli-kalın-kazak-orme

Çizgi Desenli Bluzun Yapılışı

  • İpiniz kendinden iki renkli olması örmenizi daha kolaylaştıracaktır. İki rengi ayrı ayrı kullanmakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama mantığı çözdükten sonra bu da size zor gelmeyecektir. Tek yapmanız gereken örme şekline göre üç veya dört sıra sonra diğer renk ipine geçmeniz olacak.
  • Öncelikle şişinize 125 ilmek çekip 3 + 3 ile lastik kısmını yapın. Burada ki uzunluk size veya kazak sahibine göre değişecektir.
  • Lastiği bitirip düz örgüye geçin. Bu kısımda hem de motif koymak istiyorsanız ilmek sayısının orta kısmından ilk başta beş ilmeği ters örüp sonra bunu her sırada birere defa artırarak örün. Böylece kazağınız hem çizgili hem motifli olacaktır.
  • Kol ve boyun kısmını ayarlayıp örgünüzü bitirin.
  • Bu şekilde ön ve arkayı örüp kolları da örerek parçaları tersten dikin.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git