Damla Küpe Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar bu modelimiz yapımı çok kolay kesip, artırıp şeklinde ve birbirine geçmiş örnekler şeklinde. Alt kısmına lastik yapmadan rahatlıkla örebileceğiniz bir örneklerimizdendir. Çeyizlik yeleklerde, etekler de, elbise uçların da kullanılabilirsiniz. Özellikle kız çocuklar için bir etek çok hoş duruyor.. Örneğim on üç ilmekten oluşup ve kenar ilmeklerimizle on altı ilmekle örneğimize başlayalım.
Malzemeler
İp nako
Şiş 3,5 numara
Yapılışı
İlk olarak ilmeklerimizi atarak başlayalım. Üç kenar ilmeklerimizi düz örüp, iki düz, bir ters, bir düz, bir ters, üç düz, bir ters, bir düz, bir ters, iki düz ve kenar ilmeklerimizi örelim.
damla küpe modeli 1 resmi
damla küpe modeli 2 resmi
Arka sıramızda hiçbir değişiklik yapmıyoruz. Tersi ters, düzü düz şeklinde örüyoruz. Üç kenar ilmeği örüp, iki ters, bir düz, bir ters, bir düz, üç ters, bir düz, bir ters, bir düz, iki ters, kenar ilmekleri örelim. Aynı şekilde bir sıra daha yapalım. Kenar ilmekleri örüp, bir düz, bir artır, bir düz, bir ters, bir düz, bir ters ortadaki üç ilmekten kesme yapalım. İki ilmeği ters çevirip ve üçünü bir kesip, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir artırıp, bir düz ve kenar ilmeklerimizi örelim.
damla küpe modeli 3 resmi
damla küpe modeli 4 resmi
Üç kenar ilmeği örüp, iki düz, bir artır, bir düz, bir ters, bir düz, orta ki kestiğimiz ilmeği yine iki ilmeği tersten girip üç ilmeği kesip, bir düz, bir ters, bir düz, bir artıralım. Ortadaki ilmekleri bu şekilde eksiltip yandakiler artacaktır. Üç kenar ilmeği örüp, üç düz, bir artır, bir düz, bir ters ve ortadan bir kesip, iki düz, bir artırıp kenar ilmekleri düz örelim. Üç kenar ilmeği örüp, dört düz, bir artır, bir düz, yine ters çevirip kesip, bir düz, bir artır, geri kalanları düz örelim. Üç kenar ilmeği örüp, kenardaki boşları düz örüp, ortada üç ilmeği kesip, bir artırıp geri kalanları düz örelim.
İlk aşamayı yapmış oluyoruz. Ortadan kestik yanlardan artırdık. İki sıra düz örelim. İlk sıramızı hepsini ters örelim. Arkada hepsini düz örelim.
damla küpe modeli 5 resmi
Üç kenar ilmeği örüp, bu sırayı tamamen hepsini düz örelim. Arkada hiçbir işlem yapmayalım. Hepsini ters örelim. Üç kenar ilmeği örüp, dört düz, bir artır, bir düz, bir kesip, bir düz, bir artır geri kalanı düz örelim. Üç kenar ilmeği örüp, üç düz, bir artır, iki düz, üç tane tersten kesip, iki düz, bir artır geri kalanları düze örelim. Üç kenar ilmeği örüp, bir düz, bir artır, ortaya kadar hepsini dört tane düz örüp, bir ters çevir kesip, dört düz, bir artır, bir düz kalanları düz örelim.
damla küpe modeli 6 resmi
damla küpe modeli 7 resmi
damla küpe modeli 8 resmi
Bu sıramızda yine önden ters, arkadan düz gelecek şekilde örelim. Örneğimiz bu kadar arkadaşlar oldukça kolaydır. İyi günlerde kullanın…
damla küpe modeli 10 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git