Dantel Abajur Modelleri

Abajurlar özellikle de yatak odalarının şıklığını tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Son zamanlarda dantel, el emeği ile yapılan modelleri de oldukça fazla ilgi görmüş ve talep edilmiştir. Dantel şıklığı ile abajur birleştiğinde ortaya şık ve farklı bir tasarım çıkmaktadır.

Dantel abajur modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Düz şekilde desensiz olarak örülen modellerinin yanı sıra aynı zamanda çiçek, yaprak gibi motif ve desenlerin kullanıldığı dantel abajur modelleri de vardır.

Danteller eskiden beridir daha çok beyaz renk kullanılarak örülmektedir. Ancak son zamanlarda renkli iplikler kullanılarak yapılan danteller de oldukça ilgi görmeyi başarmıştır. Sizlerde renkli iplikler kullanarak şık dantel abajurlar yapabilirsiniz. İpin rengini seçerken odanızın havası ve diğer tonları ile uyumuna dikkat ederseniz daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

  Dantel abajur örnekleri arasında birçok model ve örnek bulunmaktadır. Sitemizde bulunan resimli anlatımlı ve şemalı görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. İster düz, sade modelleri isterseniz de ağır modelleri seçerek örmeye koyulabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git