En Tarz Erkek Örgü Modelleri

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez parçalarından olan örgü kıyafetler, zengin renk seçenekleri, her yaştan, her tarzdan kadın ve erkeğin zevkine hitap etmesi, sıcak tutma özelliği ve yumuşaklığıyla her dönem popülaritesini korumaktadır. Modern, rahat, şık modellerle erkek modasına da giren örgü kıyafetler; gündelik, klasik veya spor kombinlerin tamamlayıcısı olmaya aday.

Her tarz kıyafetle kullanılabilecek atkı, bere gibi aksesuarların yanında spor tarzda giyinmeyi seven erkekler için balıkçı veya bisiklet yaka örgü kazak, salaş hırka gibi kıyafetler, klasik giyinen erkeler için ise gömlek üstü kullanıma uygun V yaka süveter ve kazaklar şık bir görünüm sağlar. Örgü örmeyi seven hanımlar, erkekler için örgü modelleri fikirlerimize göz atarak örgü kazak, süveter, atkı, bere, eldiven, boyunluk, hırka gibi kıyafetler ve aksesuarlar örebilir, sevdikleri için hoş bir jest yapabilirler.

Erkekler için örgü modelleri seçilirken; kar tanesi, çam ağacı, geyik gibi kış temalı motiflerin yanı sıra, baklava dilimi, zikzak, kazayağı, saç örgüsü, burgu gibi klasik desenler de tercih edilebilir. Renk olarak ise lacivert, gri, siyah, kahverengi gibi koyu renkler veya günlük kullanım için genç erkeklere hitap eden mavi, sarı, yeşil, turuncu gibi canlı renkler kullanılabilir.

Erkekler için ördükçe ağırlaşan örgü kazak, hırka gibi büyük parçalı örgü kıyafetlerde kolaylık sağlamak amacıyla kıyafetler parçalar halinde örülmelidir. Örneğin hırkanın ön ve arka kısımlar ayrı ayrı örülmeli, daha sonra kollar, yaka ve diğer detaylar eklenmelidir. Model tercihine göre tığ işi veya şişle örgü tekniği kullanılabilir.

erkekler-icin-orgu-kazak-modelleri

Değişen moda akımları ve giyim alışkanlıkları kadın ve çocuk modasında olduğu gibi erkek modasında da farklılaşmalara ve yeniliklere öncü olmuştur. Örneğin eskiden erkekler için örgü modelleri koyu renkli iplerle klasik düz örgü şeklinde oluşturulurken günümüzde renkli, figürlü şapka ve bereler, kaşkollar da özellikle genç erkekler arasında sevilerek kullanılmaktadır. Bunlar dışında eğlenceli motiflere ve canlı renklere sahip örgü kazak, hırka gibi kıyafetler ve kalın, sağlam iplerden örülmüş panduflar ve ev botları da yetişkin erkekler ve erkek çocukları için oldukça popüler parçalardır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git