Kanaviçe Pike Takımı Örnekleri 2015

Keten bezi üzerine el emeği, göz nuru olarak işlenen desenler ile ortaya çıkan sanata kanaviçe denmektedir. Etamin el işi ile yapılışı bir hayli benzer olan kanaviçe örnekleri, minik çarpılar halinde işlenerek ortaya çıkar.

Yapılışında; kanave olarak adlandırıla n bir kuma, bu düz ve seyrek dokulu keten kumaşın üzerine tutturulduktan sonra, seçmiş olduğunuz renklerdeki ipler ile beğendiğiniz deseni işleyebilirsiniz. Ardından işleme bitince, kanave adı verilen kumaş yavaş bir şekilde asıl kumaşın üzerinden ayrılır.

Kanaviçe ile işlenmiş el emekleri, adeta otantik ve etnik bir görünüm sunar. Hemen her bayanın çeyizinde anne ve büyüklerinden kalma modelleri mevcuttur. Bu el işlerin çerçeveletebilir, yastık kılıfı yapabilir ve masa örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sevgili hanımlar için en güzel ve en yeni kanaviçe pike takımı örneklerini paylaşacağız. Genç kızların çeyizlerine ayrı bir gösteriş katan kanaviçe pike takımları, uzun yıllar kullanılabilir. Ancak  birçok bayan bu çok şık kanaviçe el işi pike takımlarını kullanmaya bile kıyamamaktadırlar.

İğne ile dokunan kanaviçe örnekleri, yatak odanızın havasını değiştirecektir. Artık kanaviçe takımlarını makinelerde de işlemek mümkündür. Böylelikle çok daha kısa sürede pike takımlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli yatak örtüleri, loğusa mevlitlerinde ve sünnet düğünlerinde sünnet yatağı süslemesi olarak da kullanılır. Yazımızın devamında 2015 yılının en güzel pike örnekleri siz hanımları bekliyor.

Pike Takımı Modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git