Kürk Pelerin Yapımı

kurklu-pelerin

Şık olmak bazılarımız için gerçekten çok önemli bir konu haline gelmiştir. Kullandığımız aksesuarlara, giydiğimiz kıyafetlere çok dikkat ediyoruz. Aksesuar ve kıyafet uyumunu yakalamaya çalışıyoruz. Alışverişimizi bu uyuma göre yapmaya dikkat ediyoruz. Atkı, eldiven, kemer gibi yardımcı ürünler ile giyimimizi daha hoş hale getirmeye çalışıyoruz. Yazımızda sizlere şıklığınıza şıklık katacak bir öneri vereceğiz. Kürk pelerin yapımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

kurk-pelerin

PELERİN İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER
– 3 YA DA 4 TOP YÜN İP( BOYUTUNA GÖRE SİZ KARAR VEREBİLİRSİNİZ.)
– 5 NUMARALI ÖRGÜ ŞİŞLERİ
kurk-pelerini

Kürk pelerin örmek için ilk gerekli olan malzemeler bunlardır. Ancak; süsleme ve ayrıntılar tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır. Düğme, boncuk gibi ayrıntılar ekleyebilirsiniz. İp türünü değiştirerek, daha farklı iplerden yapabilirsiniz. Örgü işlerinde bu tür ayrıntılar sizlerin karar vermesi daha önemli olacaktır. Hem kimsede olmayan modeller çıkarırsınız hem de hayal gücünüzü kullanmış olursunuz.  Öncelikle, yapacağınız pelerinin nasıl olacağına karar vermelisiniz. Düğmeli veya çıtçıtlı, önü açık ya da kapalı gibi modellere karar vermelisiniz. Bundan sonra ayrıntıları nasıl kullanacağınıza kara vermeniz daha kolay olacaktır.

kurk-pelerinler

PELERİN NASIL ÖRÜLÜR?
kurklu-pelerim   Kürk pelerin yapımı şöyle başlıyor.82 ilmek şeklinde başlıyoruz. 8 ilmek ön lastikler, 10 ilmek önler, arttırarak birer ilmek örülecek, 22 ilmek arka örülecek, bu şekilde yakadan başlayarak yelek gibi yapıyoruz. Düğme gibi ayrıntıları yerlerini de isteğinize göre yapabilirsiniz. Burada karar size kalmış. 6 ilmek ekleyerek arttırıyoruz ve 2 sırada bir arttırarak örüyoruz. 5 veya 6 sıra şeklinde arttırıp daha sonra düz örgü biçiminde devam ediyoruz. Son örgü olarak 5 sıra örgü yapıp bitiriyoruz. Kurdele, düğme, süsleme gibi ayrıntılar sizlerin sevdiğiniz modellere kalmıştır.

kurk-pelerin-nasil-yapilir
Kış günlerinde sırtınızı soğuktan koruyacak olan bu pelerin, kıyafetlerinize hoş bir hava katacaktır. Yapacağınız eklemeler ve ayrıntılar ile şıklığınıza yeni bir şıklık ekleyecektir. Hem şıklığı hem de kendi yapmış olduğunuz modellerin zevkini sürmek için kendi kürk pelerininizi kendiniz örünüz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git