Yapraklı Bebek Patiği Yapımı

Soğuk kış günlerinde bebeğinizi sıkı giydirmek çok önemlidir. Bebekler dirençsiz oldukları için çok kolay hasta olabilir ve bu durum anne baba için felaket demektir. Aslında pek çok anne baba bu durumdan korunmak için evlerini iyice ısıtıp bebeklerini iyice sarmalayıp sararlar ve bu nedenle terlemelerine ve daha kolay hastalanmalarına sebep olurlar. Aslında yapılması gereken ılık bir ev ve fazla sıkı olmayan bir giyimdir. Örneğin bebeklerin ayaklarını ısıtmak için kullanılacak patikler çok kullanışlı ve yararlı olacaktır. Sizlere yapraklı bebek patiği yapımı ile ilgili tüm detayları ileteceğiz.

yaprakli-bebek-patigi

Anneler ve büyükanneler için bebeğin giyimi de bebek bakımının bir parçasıdır. Güzel görünüşlü ve bebeğin ayağını sıcak tutacak patikler hem ebeveynlerin içsel keyiflerini arttırırken, hem de dışarıdan gelen beğenme ve takdirleri toplama açısından yararlı olacaktır. Evde vakit geçirirken, televizyon izlerken örgü yapmak da çok kolay ve eğlencelidir. Bu sayede hem boşa vakit harcamamış olursunuz, hem de bebeğiniz için sürekli gözünüzün önünde duracak yararlı bir şey üretmiş olursunuz.

patik-orgusu

Bebek patiği yapımı iki kısımdan oluşur: Üst kısım ve taban. Bebeğinizin yaşı ve ayak büyüklüğüne göre ilmek ve haroşa sayılarını ayarlamanız gerekmektedir. Ayrıca fazla kalın bir ip de kullanmamalısınız yoksa patik bebeğiniz için fazla büyük olacaktır. Yazımızın bu aşamasında yapraklı bebek patiği yapımı konusuna kısaca göz atalım:

  • Üst kısım için başlangıçta 21 ilmekle 21-22 haroşa sırası örülmeli.
  • Şayet farklı renklerde desenler yapılmak isteniyorsa çift sıra istenilen renk kullanılabilir.
  • Daha sonra sayı azaltılarak (19-17-…-5-3) sıra sonuna kadar örülür ve geri dönülür.
  • Bu sefer arttırılarak örülmeye başlanır ve sıra sonuna kadar örülür.
  • Desen sayısı kadar işlem tekrar edilir istenilen desen oluşturulur.
  • Başlangıçtaki haroşa sayısı kadar haroşa örülür ve üst kısım tamamlanır.
  • Patiğin tabanı hazırlanarak üst kısma dikilir ve bebeğinizin patiği tamamlanır.

bebek-patikleri

Bebek patiği yapımında renk, desen, kalınlık, büyüklük gibi şeyler özneldir ve tamamen keyfinize göre dizayn edebilirsiniz. Kullanacağınız iplerin renkleri ve kalınlıkları ayarlanabilir şeylerdir. Ve bebek patiği yapımı için en keyifli kısmı muhakkak ki patiği bebeğinizin ayağında gördüğünüz andır. Şimdi bebek patiği yapımı konusu ile ilgili resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git